Niepowtarzalna szansa na akcelerację w Dolinie Krzemowej

Global Impact Challenge w Warszawie

Niepowtarzalna szansa na akcelerację w Dolinie Krzemowej

Po raz pierwszy w Polsce!

15 marca ruszają zapisy do pierwszej polskiej edycji SingularityU Poland Global Impact Challenge – konkursu, który wyłoni najbardziej innowacyjne pomysły w naszym kraju. Przed uczestnikami niezwykle ambitne zadanie – zaprezentować startup lub prototyp, który pozytywnie wpłynie na życie milionów ludzi. Laureat spędzi blisko dwa miesiące w Dolinie Krzemowej wdrażając swój pomysł w życie.
Stworzenie technologii znanej z filmu „Avatar”, wykorzystanie sztucznej inteligencji do przeciwdziałania epidemii czy zastosowanie w satelitach sieci mikroczujników badających stan środowiska – Global Impact Challenge przyciąga do siebie wszystkich tych, którzy chcą uczynić naszą planetę odrobinę lepszą. I nagradza, tym co ma najwartościowsze – zapleczem umysłowym stojącym za Singularity University - najważniejszym edukacyjnym think-tankiem na świecie zorientowanym na przyszłość.
Laureat otrzyma bowiem stypendium na intensywny 10-tygodniowy program inkubacyjny SU Ventures Incubator Program. Większość tego czasu (50 dni!) spędzi w siedzibie Singularity University w NASA Research Park w Dolinie Krzemowej. Tam, w otoczeniu najlepszych menedżerów i mentorów z takich firm jak SpaceX, Google, IBM czy Boeing, dowie się jak zrealizować swój pomysł i rozbudować go na skalę globalną.

Polska może pochwalić się aż czterema (!) laureatami Global Impact Challenge: Anna Wojdecka, Łukasz Młodyszewski (Nightly), Paweł Jarmołkowicz (Harimata) i Aleksandra Orchowska. Wszyscy oni zwyciężyli węgierskie edycje konkursu odpowiednio w latach 2013-2016.
Zgłoszenia na SingularityU Poland Global Impact Challenge potrwają od 15 marca do 26 kwietnia. Organizator – Fundacja Digital University, wyłączny przedstawiciel Singularity University w Polsce – zaprasza szczególnie utalentowanych naukowców, inżynierów, start-upowców i przedsiębiorców. Finał, na który zostanie zaproszonych maksymalnie 10 zespołów odbędzie się 24 i 25 maja w Warszawie. Oprócz finalnych pomysłów, gościom zaprezentowane zostaną wybrane zwycięskie projekty z lat ubiegłych z różnych stron świata, a na scenie wystąpią globalni eksperci z obszaru technologii, w tym: Gilad Gome, Emily Hicks, Supreet Singh Manchanda i Marta Ghiglioni.
JURY: Regina Njima (Singularity University), Supreet Singh Manchanda (anioł biznesu, Dolina Krzemowa), Tomáš Krsek (Škoda Transportation), Jowita Michalska (Fundacja Digital University), Maciej Noga (Pracuj.pl) oraz Sebastian Kulczyk.

Sponsorem konkursu jest Sebastian Kulczyk, Grupa Pracuj, Finastra oraz Fundacja PFR. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęły ambasady Stanów Zjednoczonych i Izraela, Centrum Nauki Kopernik oraz Startup Poland.

SingularityU Poland Global Impact Challenge to kolejna inicjatywa realizowana w Polsce pod szyldem kalifornijskiego think thanku. Dzięki wsparciu Sebastiana Kulczyka, jesienią ubiegłego roku, uniwersytet zorganizował swoją największą dotychczasową konferencję w naszym kraju - SingularityU Warsaw Chapter.

Chętnych do wzięcia udziału w konkursie zapraszamy do aplikowania. Regulamin imprezy jest dostępny tutaj.