Dolina Krzemowa czeka na polskich wizjonerów

Nabór do SingularityU Poland Global Impact Challenge trwa

Dolina Krzemowa czeka na polskich wizjonerów

Kolebka innowacji otwiera drzwi przed Polakami

Ile czasu potrzeba, aby przekuć ambitny technologiczny projekt w rzeczywistość? 10 tygodni. Nie są to jednak zwykłe tygodnie, tylko intensywny program inkubacyjny kalifornijskiego think-tanku Singularity University (7 tygodni w Dolinie Krzemowej, 3 tygodnie w kraju). Trafiają na niego zwycięzcy Global Impact Challenge, międzynarodowego konkursu dla innowatorów, który w tym roku zostanie po raz pierwszy zorganizowany w Polsce.

Global Impact Challenge to jedyna taka szansa dla pasjonatów nowych technologii w Polsce. Zazwyczaj konkursy organizowane w naszym kraju oferują głównie wsparcie pieniężne. Tymczasem, to czego polskim start-upom potrzeba najbardziej to kontakty i wiedza z najlepszych ośrodków technologicznych na świecie. Wszystko to otrzymają zwycięzcy GIC.

Jowita Michalska, założycielka Digital University, przedstawiciela Singularity University w Polsce

Celem konkursu jest znalezienie projektu, który choć w małym stopniu poprawi życie na naszej planecie. Poprzedni laureaci Global Impact Challenge wykorzystywali sztuczną inteligencję do przewidywania rozwoju epidemii, budowali drony do dystrybucji leków w krajach rozwijających się lub tworzyli aplikacje rozwiązującą problemy ze snem. GIC sprawnie łączy innowacje z czynieniem dobra. A przy okazji inspiruje tysiące osób do rozwoju, nauki czy poprawy swojego lokalnego otoczenia. Od 2011 roku kiedy wystartował pierwszy konkurs projekty jego uczestników pomogły milionom osób. Singularity University liczy jednak, że w ciągu dekady dzięki Global Impact Challenge zmieni na lepsze życie miliarda ludzi.

W rozwoju chodzi o zmianę – o tworzenie nowych rozwiązań, które zmienią nasz świat na lepsze. Ten konkurs jest wyjątkowy, bo umożliwia najśmielszym innowatorom pracę nad rozwojem swojego pomysłu pod okiem futurologów wielkości Ray’a Kurzweila. Pokażcie mi naukowca, który nie chciałby pozytywnie wpłynąć na życie miliarda ludzi? Wdrażając dodatkowo swój pomysł w życie w NASA Research Park. Nie ma co czekać – warto aplikować!

Eliza Kruczkowska, Dyrektor Departamentu Rozwoju Innowacji PFR, sponsora GIC

Zapisy na konkurs trwają do 26 kwietnia (sprawdź tutaj). Zapraszamy naukowców, inżynierów, programistów, deweloperów i wszystkich, którzy mają szlachetną ideę, ale potrzebują wsparcia, aby wprowadzić ją w życie. GIC to konkurs dla Was - pięknych umysłów!

Konkurs wspiera finansowo Sebastian Kulczyk, Grupa Pracuj, Finastra oraz Fundacja PFR. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęły ambasada Izraela, Centrum Nauki Kopernik oraz Startup Poland.